Vítejte na mojí stránce Bábika Art/ Welcome to my page Bábika Art

Od malička som mala rada bábiky, rada som im vyrábala rôzne oblečenie. O veľa neskôr som si kúpila zaujímavú knihu o bábikách a ich výrobe, hneď som vedela, že si musím vyrobiť svoju vlastnú látkovú.

Keď som sa presťahovala sem na Slovensko kde je folklór veľmi živou tradíciou učarovali mi slovenské a slovanské výšivky a vzory. Myslím, že zdroje o krojoch a výšivkách sú nevyčerpateľné.

Kamarátka ma požiadala či by som jej mohla vyrobiť párik v kroji na jej svadbu. Začala som podrobne študovať prvý slovenský kroj a od tej doby stále študujem, väčšinou podľa želania mojich zákazníkov, ktorí si objednávajú krojované bábiky z rôznych kútov Slovenska. Chcela som aby výšivky v zmenšenom boli vierohodné, rada maľujem a tak som začala výšivky podrobne maľovať na malé rubáše, oplecka, lajblíky a podobne. Už som vyrobila niekoľko desiatok bábik, ktoré robia radosť svojim majiteľom takmer po celom svete.

Potom už stačil iba malý krôčik a dostala som sa k maľovaniu výšiviek a vzorov aj vo veľkom, je to spôsob ako si môžem vlastnoručne stylizovať oblečenie.

Už som namaľovala veľa rôznych výšiviek na levanduľové vrecúška, bábikám na šatôčky, na ľanové košele, na detské tričká a košieľky, zásterky, tašky, vankúše. Stále objavujem nové vzory a ich variácie a prispôsobujem ich danému modelu oblečenia.

Samozrejme nesmiem zabudnúť moju vášeň pre prírodné látky, predovšetkým ľan a bavlnu. Šijem rôzne tašky, vankúše a veľa hračiek pre deti. Myslím, že hračiek nie je nikdy dosť, preto stále vymýšľam nové a nové modely.

 

Štítky

Neboli nájdené žiadne štítky.

Novinky

Informacee pro návštěvníky

03.11.2012 00:31
Kromě panenek/ bábik má ještě další záliby, ráda kreslím, maluji (portréty, květiny, zvířátka) a...